Категорія - Робітники |  Галузь - Переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля. Обслуговування магістральних трубопроводів
Інструкція для посади "Машиніст устаткування розподільчих нафтобаз 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 21. Переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля. Обслуговування магістральних трубопроводів", що затверджен наказом Міненергетики України 22.12.1999 N 15-4315. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або здобуття професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за суміжною професією 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову устаткування, яке обслуговується; правила розташування вагонів-цистерн та суден; основи електромеханіки і слюсарної справи; призначення і будову контрольно-вимірювальних приладів; інструкцію з охорони праці по професії та видах робіт; властивості шкідливих, небезпечних і отруйних речовин, які застосовуються при виконанні робіт, що пов'язані з професійними обов'язками.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує устаткуванням розподільчих нафтобаз з річним обсягом реалізації нафтопродуктів до 1 тис.т. Чистить, змащує, закріплює устаткування. Стежить за роботою устаткування за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Визначає на слух недоліки у роботі машин. Обслуговує насоси насосних станцій з перекачування нафти і нафтопродуктів, компресори, двигуни внутрішнього згорання, парові котли, пересувні електростанції, парокотельні, резервуарні парки, трубопровідні комунікації, зливально-наливні залізничні та автоналивні естакади і нафтопричали під керівництвом машиніста вищої кваліфікації. Бере участь у розміщенні і прибиранні цистерн та суден і вантажно-розвантажувальних роботах. Піднімає та опускає перехідний місток. Відкриває і закриває люки і засувки на трубопроводі. Приєднує прилади нижнього зливу. Заправляє шланги.