Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Різальник холодного металу 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією різальника холодного металу 1 розряду не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову агрегатів різання, що обслуговуються; раціональні способи різання штаби металу різних марок та перерізів; вимоги державних стандартів до металу, розміри, сортамент та марки металу, який розрізається на агрегатах різання, що обслуговуються; основи слюсарної справи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розрізає дрібносортний прокат та прокатну заготовку для вил на пресах і ножицях. Розрізає під керівництвом різальника вищої кваліфікації середньосортний, великосортний та листовий метал різних марок, перерізів і профілів на пресах, пилах і ножицях; відрізає кромки листів та пакетів вагою до 15 кг на гільотинних ножицях і розрізає їх на мірні довжини; вирізає проби для лабораторних випробувань з листів грубостолистової сталі вагою до 15 кг на гільотинних ножицях під час задавання листів ручним способом; розрізає стрічки в рулонах на дискових ножицях у разі швидкості руху стрічки до 3 м/с; проводить поздовжнє та поперечне різання листового металу в рулонах високолегованих і прецизійних марок сталі і сплавів на дискових ножицях у разі одночасного різання до чотирьох стрічок. Готує метал і подає його до агрегатів різання. Розмічає листи та штаби перед різанням. Подає штабу в тягнучі ролики, надіває рулони на вал розмотувача, заправляє штабу в ножиці та протягує її до барабану моталки. Ув'язує та прибирає порізаний метал. Бере участь у заміні ножів, налагодженні та ремонті устаткування, що обслуговується.