* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Нагрівальник металу 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією нагрівальника металу 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес нагрівання металу та труб; будову, правила технічної експлуатації нагрівального пристрою, що обслуговується; сортамент і марки металу, що нагрівається в печах; теплотворну спроможність палива, що застосовується в роботі; систему ручного і автоматичного регулювання процесу нагрівання металу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес нагрівання заготовок для балонів перед закачуванням. Бере участь в процесі нагрівання металу в трьох- і чотирьохзонних методичних і секційних печах, в обслуговуванні нагрівальних пристроїв під час виробництва труб пічним зварюванням, у веденні процесу нагрівання в печах підігрівання для редукування труб в лінії безперервного стану. Веде процес нагрівання заготовок в методичних печах з двома і трьома зонами нагрівання безперервних штрипсових, дрібносортних і дротових станів, сортопрокатних і листопрокатних станів з сортаментом до 20 марок сталі; фасонних профілів в методичних печах, що мають до 5 зон нагрівання, під керівництвом нагрівальника вищої кваліфікації. Обслуговує два та більше нагрівальних колодязів. Обслуговує одну групу нагрівальних колодязів при нагріванні в них легованих марок сталі. Регулює подавання палива і повітря, силу струму на електропечах. Переводить, в необхідних випадках, процес нагрівання металу з автоматичного керування на ручне, а також з одного виду палива на інший. Керує механізмами підйому кришок і видачі зливків з печі. Стежить за тиском і витратами палива і повітря, станом газових комунікацій і трубопроводів рідкого палива, станом поду, кладки і арматури печей, що обслуговуються. Кантує та переміщає зливки і заготовки в печі. Очищує та заправляє подину, прибирає окалину та вилучає шлак.