* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Складальник електровимірювальних приладів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією складальника електровимірювальних приладів 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, призначення та принцип дії приладів, які виготовляє; конструктивні особливості різних лічильних, годинникових, електромагнітних та інших механізмів; способи механічного та електричного регулювання приладів; правила проведення випробувань; будову та призначення контрольно-вимірювальних приладів, інструменту та спеціальних регулювальних установок, які застосовує; будову та призначення спеціальних настільних верстатів для механічного оброблення деталей та пристроїв до них; конструкцію нормального та спеціального різального інструменту та правила його заточування і виготовлення; склад різних твердих припоїв та флюсів; технічні умови на електровимірювальні прилади, які складає; дефекти, які виникли під час складання, регулювання та випробування, і способи їх усунення; основи електротехніки та механіки в межах роботи, яку виконує.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Складає, виконує механічне та електричне регулювання, градуює та випробовує електровимірювальні прилади середньої складності із частковим виготовленням, підганянням та доведенням деталей. Вибирає раціональну послідовність оброблення. Паяє різними твердими припоями. Виготовляє спеціальний різальний інструмент. Виконує повне механічне оброблення деталей на спеціальних верстатах з наступним слюсарним обробленням. Гартує та відпускає відповідальні частини. Будує нескладні геометричні фігури на базі простих механічних обчислювань. Складає складні схеми з'єднань і паяє їх різними припоями. Виконує середній ремонт різних типів електровимірювальних приладів.

Приклади робіт
Блоки живлення, блоки підсилювача, блоки автоматики - складання та паяння монтажних схем. Гальванометри - повне складання, механічне та електричне регулювання. Комплект термопар з термопарного кабелю діаметром до 4 мм - складання. Мости класу 0,05 - підганяння та електрична перевірка приладів. Прилади багатограничні переносні - виготовлення деталей та складання рухомої системи. Підсилювачі фотоелектричні - складання вимірювального механізму. Частотоміри камертонні - повне складання з підганянням деталей.