* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Діяльність у галузі драматичного мистецтва та інша розважальна діяльність
Інструкція для посади "Бутафор 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 84. Діяльність у галузі драматичного мистецтва та інша розважальна діяльність", що затверджен наказом Міністерства культури і мистецтв України 04.02.2000 N 32. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією бутафора 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: техніку і технологію виготовлення об`ємних форм; техніку збирання, оброблення, встановлення та реставрації бутафорських виробів; матеріали, що використовуються, та їх властивості; рецептуру складання олійних, анілінових кольорів та штукатурних розчинів; розрахунок та креслення картонажних виробів; технологію фарбування тканини; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє бутафорські вироби середньої складності. Ліпить вироби з глибоким рельєфом із різноманітних матеріалів та орнаментом середньої густоти. Виготовляє прості об`ємні гіпсові кускові форми архітектурних деталей. Виклеює із пап`є-маше об`ємні гіпсові архітектурні деталі та скульптури. Встановлює в декораціях об`ємні архітектурні деталі із доробкою під час монтування на місці. Штукатурить поверхні різноманітних фактур. Виконує картонажні роботи. Складає кольори із олійних фарб. Виготовляє квіти із тканини та паперу. Керує роботою бутафорів більш низької кваліфікації.

Приклади робіт
Багатокольорові, збільшені ордени - розмальовування. Іній на стінах, дверях, мороз на склі - імітація. Квіти із тканини: бузок, ромашки, тюльпани, гладіолуси, гвоздики, букет фіалок із 5-6 квітів із листям - виготовлення. Ліпні гірлянди із листя, розетки - виготовлення форм. Поверхні під старе дерево - оброблення. Реквізит - виготовлення та реставрація із ліпленням.