* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Гірник підземний 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією гірника підземного 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, технічні характеристики застосовуваних машин і обладнання; порядок проведення дренажних канав машинами; види кріплення; порядок виконання робіт щодо зведення та ремонту кріплення; закладання виробленого простору; характеристику гірничих виробок різних типів; особливості будови і ремонту обладнання ходових відділень гірничих виробок з кутом нахилу більше 45 градусів; фізичні властивості гірських порід; комунікаційні схеми трубопроводів; графіки організації робіт з армування стовбурів; розміри баддів, розтрубів, труб, що проходять через поміст, основи електротехніки і слюсарної справи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує дренажними машинами під час проведення, відновлення дренажних, водовідливних канав і колодязів. Обслуговує машини під час проведення дренажних робіт. Улаштовує і ремонтує кросинги, трапи, завантажувальні люки, драбини, полиці, перила, ляди, огорожі, бункери в гірничих виробках з кутом нахилу більше 45 градусів. Очищає стовбур шахти від льоду, обшиває стіни і ремонтує обшивку баддьового і драбинного відділень стовбура, підняттєвих виробок з кутом нахилу більше 45 градусів. Надає допомогу в керуванні самохідним устаткуванням, вантажними машинами, іншими машинами та установками під час видобування корисної копалини і проходки гірничих виробок. Закладає вироблений простір закладкою, що твердне. Регулює і спрямовує по трубопроводах закладний матеріал. Стежить за показаннями засобів вимірювання. Нарощує і вкорочує трубопроводи. Приводить місця роботи в безпечний стан до початку роботи і протягом зміни. Обліковує кількість прийнятої закладки. Керує скреперною лебідкою на закладних роботах. Улаштовує опалубку і перегородки з дерева, металу та інших матеріалів. Установлює металеві штанги для кріплення перегородок і опалубки. Виконує кріпильні та монтажно-демонтажні роботи поза очисним простором. Здійснює навантаження у кліть і зняття з-під кліті негабаритних матеріалів, обладнання і запасних частин. Виконує роботи на підвісному помості під час проходження чи заглиблення вертикальних стовбурів: пропускання баддів, матеріалів, обладнання через розтруби підвісного помосту; пропускання поставів труб через ляди помосту під час спускання та підняття помосту або поставів труб.