Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів
Інструкція для посади "Намотувальник дроту та тросів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 44. Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України N 28 від 18.01.2002 р.. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією намотувальника дроту та тросів 1 розряду не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: принцип дії перемотувальних верстатів, намотувальних апаратів різних типів та перемотувальних пристроїв; технічні умови на перемотування (намотування) дроту; розміри, сорти та призначення дроту; дефекти під час перемотування дроту та способи їх усунення; призначення та умови застосування спеціальних пристроїв.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Перемотує дріт з мотків на котушки на перемотувальних верстатах з числом шпінделів понад 4 і діаметром дроту понад 0,25 до 1,0 мм, а також на перемотувальних верстатах з числом шпінделів до 4 включно та діаметром дроту до 0,25 мм і понад 1,0 до 1,5 мм. Сучить дріт та інші матеріали на сукальних верстатах та машинах. Перемотує дріт з тугоплавких металів діаметром до 0,28 мм. Перемотує спіралі з окисленням. Установлює котушки на перемотувальні пристрої. Заправляє дротом перемотувальні верстати.