* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - (Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності)
Інструкція для посади "Оператор теплового пункту 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 1. Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності", що затверджен наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29 грудня 2004 р. N 336.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією оператора теплового пункту 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип роботи встановленого устаткування; теплову схему теплофікаційної установки; графіки роботи та теплові режими споживачів; місця встановлення, призначення та принцип роботи контрольно-вимірювальних приладів і регуляторів; елементарні основи теплотехніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Забезпечує безперервну й економічну роботу тепломережних бойлерних установок, станцій м'ятої парк, сонячних та геотермальних установок продуктивністю понад 42 до 84 ГДж/год.(понад 10 до 20 Гкал/год.), розташованих поза зоною обслуговування основних агрегатів. Підтримує задану температуру, тиск у мережі води та пари. Очищає м'яту пару і здійснює деаерацію води. Контролює роботу мережних і конденсатних насосів. Виконує операції з перемикання в теплових схемах. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування. Ліквідує аварійний стан. Веде оперативну документацію. Бере участь у ремонті бойлерної установки, яку обслуговує, станції м'ятої пари, сонячних і геотермальних установок.