Категорія - Робітники |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Морський транспорт'
Інструкція для посади "Кухар судновий 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. ВИПУСК 67. Водний транспорт. Розділ "Морський транспорт"(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв'язку України N 189 від 10.05.2005 р., N 671 від 06.08.2007 р.). Видання друге, доповнене, перепрацьоване станом на 06.08.2007 рік", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 10.12.2001 р. N 863. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією кухаря суднового 5 розряду - не менше 1,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: рецептури, вимоги щодо технології приготування, якості, термінів, умов зберігання, порціювання, оформлення й роздачі страв і кулінарних виробів, які вимагають особливо складного кулінарного оброблення; особливості приготування фірмових страв і страв національних та іноземних кухонь; правила гарнірування, оформлення й подачі порціонних та замовлених страв; зміни, які відбуваються під час теплового оброблення з білками, жирами, вуглеводами, вітамінами, барвними та іншими речовинами, які містяться в харчових продуктах; правила складання меню (святкового, банкетного тощо), замовлень на продукти, ведення обліку й складання товарних звітів; будову й правила експлуатації технологічного обладнання суднового харчоблоку; англійську мову в межах кваліфікації; особливості роботи суднових ресторанів; основні знання про будову й обладнання суден.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує, оформлює страви та кулінарні вироби, які вимагають особливо складного кулінарного оброблення, для туристів на пасажирських суднах. Готує та оформлює порціонні та фірмові страви, які було замовлено: холодні закуски (порося заливне або фаршироване, рибу фаршировану, кнелі рибні в желе, фрикадельки з телятини, заливні у вегетаріанському желе, паштет із печінки, м'ясний сир тощо); закусочні бутерброди (канапе, сандвічі); супи прозорі (бульйони з профітролями, кнелями, м'ясними фрикадельками), юшки з різноманітних риб, холодники, суп із крабами; окрошка овочева, м'ясна, з дичиною; другі страви з риби, м'яса, птиці, дичини: тушковані, смажені, запечені окремими порціями в різноманітних соусах (біфштекс по-селянськи, котлети натуральні та фаршировані з курей або дичини, рулети, риба в тісті, на рожні тощо); соуси з різноманітними специфічними смаковими й ароматичними добавками; солодкі страви (желійовані креми, муси, самбуки, суфле, пудинги, парфе, фрукти і ягоди в сиропі, зі збитими вершками на цукрі, десертне морозиво тощо); гарячі напої та інше. Готує заварне, бісквітне тісто й вироби з нього. Здійснює роздачу замовлених та фірмових страв. Готує порціонні страви національних та іноземних кухонь. Складає замовлення на продукти та напівфабрикати, контролює якість продуктів, які доставляють на судно. Складає меню, товарні звіти. Організовує й керує роботою кухарів нижчої кваліфікації, виконує обов'язки завідувача виробництва (шеф-кухаря).