Інструкція для посади "Машиніст з цементування свердловин 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.
Завантажити у вигляді DOC файлу MS Word

Передмова

0.1. Документ набирає в чинності з моменту затвердження.

0.2. Розробник документу: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.3. Документ узгоджений: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.4. Періодична перевірка даного документу здійснюється з інтервалом, що не перевищує 3 роки.

1. Загальні положення

1.1. Посада "Машиніст з цементування свердловин 6-го розряду" відноситься до категорії "Робітники".

1.2. Кваліфікаційні вимоги - неповна вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста з цементування свердловин 5 розряду - не менше 1 року. 

1.3. Знає та застосовує у діяльності:
      - загальні поняття про технічний процес буріння і видобування нафти, газу та інших корисних копалин;
      - конструкцію свердловин;
      - технічні характеристики і призначення цементувальних агрегатів, правила експлуатації і догляду за ними;
      - будову і взаємодію вузлів агрегату;
      - види різьби труб високого тиску;
      - схему обв'язки обладнання цементувального агрегату під час проведення робіт на бурових;
      - фізико-хімічні властивості цементних розчинів, способи приготування;
      - методи регулювання консистенції;
      - визначення моменту закінчення тужавіння цементу;
      - технологічний процес цементування свердловин і гідропіскоструминної перфорації пласта;
      - види ремонтів агрегата;
      - слюсарну справу в межах виконуваної роботи.

1.4. Машиніст з цементування свердловин 6-го розряду призначається на посаду та звільняється з посади наказом по організації (підприємству/організації).

1.5. Машиніст з цементування свердловин 6-го розряду підпорядковується безпосередньо _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.6. Машиніст з цементування свердловин 6-го розряду керує роботою _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.7. Машиніст з цементування свердловин 6-го розряду під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.

2. Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки

2.1. Обслуговує технологічне обладнання цементувального агрегату тиском понад 15 МПа (150 кгс/кв.см включно).

2.2. Готує агрегат до виїзду на бурову для проведення цементування, гідророзриву пласта.

2.3. Установлює цементувальні агрегати, складає і розбирає, обв'язує та опресовує лінії високого та низького тиску.

2.4. Виконує роботи з цементування гідравлічного розриву пласта, промивання свердловин, нагнітання ізотопів, гідропіскоструминної перфорації і заглушення свердловин.

2.5. Опресовує обсадні колони, бурильні труби, маніфольди фонтанної арматури.

2.6. Виконує роботи із нагнітання нафти і кислоти в свердловину для солянокислотної або нафтової ванни.

2.7. Виконує тампонажні роботи під тиском.

2.8. Усуває несправності, що виникають в процесі роботи цементувального агрегата.

2.9. Визначає момент закінчення цементування.

2.10. Виконує профілактичні і поточні ремонти технологічного обладнання агрегата.

2.11. Стежить за витратами рідини, яка нагнітається в свердловину.

2.12. Оформлює документацію на виконані роботи.

2.13. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.

2.14. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.

3. Права

3.1. Машиніст з цементування свердловин 6-го розряду має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.

3.2. Машиніст з цементування свердловин 6-го розряду має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.

3.3. Машиніст з цементування свердловин 6-го розряду має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.

3.4. Машиніст з цементування свердловин 6-го розряду має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.

3.5. Машиніст з цементування свердловин 6-го розряду має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.

3.6. Машиніст з цементування свердловин 6-го розряду має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.

3.7. Машиніст з цементування свердловин 6-го розряду має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.

3.8. Машиніст з цементування свердловин 6-го розряду має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.

3.9. Машиніст з цементування свердловин 6-го розряду має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.

4. Відповідальність

4.1. Машиніст з цементування свердловин 6-го розряду несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.

4.2. Машиніст з цементування свердловин 6-го розряду несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

4.3. Машиніст з цементування свердловин 6-го розряду несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.

4.4. Машиніст з цементування свердловин 6-го розряду несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.

4.5. Машиніст з цементування свердловин 6-го розряду несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.6. Машиніст з цементування свердловин 6-го розряду несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.7. Машиніст з цементування свердловин 6-го розряду несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.