* *
Інструкція для посади "Начальник цеху технологічного", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 21. Переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля. Обслуговування магістральних трубопроводів", що затверджен наказом Міненергетики України 22.12.1999 N 15-4315. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.
Завантажити у вигляді DOC файлу MS Word

Передмова до посадової інструкції

0.1. Документ набирає в чинності з моменту затвердження.

0.2. Розробник документу: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.3. Документ узгоджений: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.4. Періодична перевірка даного документу здійснюється з інтервалом, що не перевищує 3 роки.

1. Загальні положення

1.1. Посада "Начальник цеху технологічного" відноситься до категорії "Керівники".

1.2. Кваліфікаційні вимоги - повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст, бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією з оперативного керування виробництвом: для магістра або спеціаліста - не менше 3 років, бакалавра - не менше 4 років. 

1.3. Знає та застосовує у діяльності:
      - постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали, які стосуються виробничо-господарської діяльності цеху;
      - державні стандарти і технічні вимоги до продукції цеху, технологію її виробництва;
      - технологічну схему установок первинної та вторинної переробки нафти, контрольно-вимірювальні прилади;
      - схеми постачання об'єктів цеху водою, електроенергією, парою, паливом, повітрям;
      - обладнання цеху та правила його технічної експлуатації;
      - порядок і методи техніко-економічного і виробничого планування;
      - діючі положення з оплати праці, основи трудового законодавства;
      - навички роботи з персоналом;
      - правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.

1.4. Начальник цеху технологічного призначається на посаду та звільняється з посади наказом по організації (підприємству/організації).

1.5. Начальник цеху технологічного підпорядковується безпосередньо _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.6. Начальник цеху технологічного керує роботою _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.7. Начальник цеху технологічного під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.

2. Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки

2.1. Здійснює керівництво виробничо-господарською діяльністю цеху.

2.2. Забезпечує виконання планових завдань з випуску продукції у заданому асортименті установленої якості відповідно до державних стандартів.

2.3. Контролює дотримання установленого режиму ведення технологічного процесу, вживає заходів щодо усунення виявлених порушень.

2.4. Забезпечує виконання робіт усіх дільниць цеху та їх взаємний зв'язок.

2.5. На основі постійного проведення аналізу роботи цеху і розрахунків виробничих потужностей обладнання розроблює організаційно-технічні заходи з модернізації обладнання цеху.

2.6. Бере участь у розробленні планових завдань цеху.

2.7. Встановлює відповідно до плану кількісні та якісні показники роботи технологічних установок.

2.8. Бере участь у визначенні обсягів ремонтних робіт, складанні графіків на проведення планово-запобіжних ремонтів і контролює їх виконання.

2.9. Забезпечує ефективну експлуатацію і зберігання обладнання, апаратів, технологічних трубопроводів, механізмів, споруд, інструменту, енергетичного господарства.

2.10. Впроваджує прогресивну технологію виробництва та прогресивні норми матеріальних та трудових витрат.

2.11. Подає заявки на матеріали, обладнання, арматуру, запчастини, інструмент, засоби індивідуального захисту і контролює їх виконання.

2.12. Розробляє та здійснює заходи із зниження норм використання сировини, реагентів, енергоресурсів, допоміжних матеріалів.

2.13. Бере участь у розробленні заходів щодо усунення загазованості та запорошеності, використання безпечних методів зберігання шкідливих і вибухонебезпечних речовин, знешкодження стічних вод і шкідливих викидів.

2.14. Проводить технічну підготовку персоналу.

2.15. Веде оперативний облік показників роботи цеху, розробляє, складає і подає звіти, довідки з усіх питань, які стосуються діяльності цеху.

2.16. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.

2.17. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.

3. Права

3.1. Начальник цеху технологічного має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.

3.2. Начальник цеху технологічного має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.

3.3. Начальник цеху технологічного має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.

3.4. Начальник цеху технологічного має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.

3.5. Начальник цеху технологічного має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.

3.6. Начальник цеху технологічного має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.

3.7. Начальник цеху технологічного має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.

3.8. Начальник цеху технологічного має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.

3.9. Начальник цеху технологічного має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.

4. Відповідальність

4.1. Начальник цеху технологічного несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.

4.2. Начальник цеху технологічного несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

4.3. Начальник цеху технологічного несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.

4.4. Начальник цеху технологічного несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.

4.5. Начальник цеху технологічного несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.6. Начальник цеху технологічного несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.7. Начальник цеху технологічного несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.