Інструкція для посади "Ремонтник штучних споруд 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.
Завантажити у вигляді DOC файлу MS Word

Передмова

0.1. Документ набирає в чинності з моменту затвердження.

0.2. Розробник документу: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.3. Документ узгоджений: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.4. Періодична перевірка даного документу здійснюється з інтервалом, що не перевищує 3 роки.

1. Загальні положення

1.1. Посада "Ремонтник штучних споруд 4-го розряду" відноситься до категорії "Робітники".

1.2. Кваліфікаційні вимоги - повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією ремонтника штучних споруд 3 розряду не менше 1 року. 

1.3. Знає та застосовує у діяльності:
      - норми утримання і способи огляду штучних споруд і верхньої будови колії;
      - способи знаходження щілин у металевих частинах мостів;
      - правила ремонту прогонових будов штучних споруд із заміною пошкоджених вузлів;
      - правила виготовлення і збирання вузлів;
      - способи збирання арматурних сіток і каркасів;
      - вимоги до якості мастик, емульсій, асфальтових сумішей і в'яжучих матеріалів;
      - правила улаштування і ремонт покриттів, способи ремонту кладки опор і монтажу збірних бетонних і залізобетонних поверхонь штучних споруд;
      - будову риштувань і шпальних кліток;
      - види фільтрів і мостіння, способи їх будови;
      - типи укріплюючих плит і способи їх укладання;
      - типи і будову установок для цементації і нанесення набризку бетону.

1.4. Ремонтник штучних споруд 4-го розряду призначається на посаду та звільняється з посади наказом по організації (підприємству/організації).

1.5. Ремонтник штучних споруд 4-го розряду підпорядковується безпосередньо _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.6. Ремонтник штучних споруд 4-го розряду керує роботою _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.7. Ремонтник штучних споруд 4-го розряду під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.

2. Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки

2.1. Ремонтує прогонові будови штучних споруд крім арочних, балочних, розвідних і висячих мостів з будь-яких матеріалів.

2.2. Замінює елементи і вузли прогонових будов.

2.3. Виконує слюсарні, клепальні, теслярські і бетонні роботи з застосуванням риштувань, люльок та інших допоміжних і страхувальних пристроїв.

2.4. Виготовляє елементи штучних споруд і складає їх у вузли.

2.5. Улаштовує і ремонтує перильні огорожі на прогонових будовах і опорах.

2.6. Установлює арматуру з окремих стержнів, анкерних болтів, закладних деталей.

2.7. Виконує складання і монтаж арматурних сіток і плоских каркасів.

2.8. Конопатить і заливає шви у збірних залізобетонних конструкціях.

2.9. Розшиває шви раніше викладеної кладки.

2.10. Ремонтує залізобетонні і металеві східці на пішохідних мостах і шляхопроводах.

2.11. Виготовляє залізобетонні деталі укріплень, лотків і огорож.

2.12. Профілює і оброблює асфальтобетонні покриття.

2.13. Ремонтує регуляційні і захисні споруди.

2.14. Установлює опалубки, риштування і шпальні кліті.

2.15. Підвішує і знімає люльки.

2.16. Складає риштування і шпальні кліті.

2.17. Улаштовує, ремонтує і розбирає збірні залізобетонні оглядові колодязі підкюветних та закюветних дренажів та зливної каналізації.

2.18. Улаштовує, ремонтує та розбирає водовідвідні залізобетонні лотки.

2.19. Свердлить отвори в елементах металевих будівель штучних споруд із застосуванням риштувань, люльок та інших допоміжних пристроїв.

2.20. Фарбує елементи металевих прогонових будівель, оглядових пристроїв та перил з застосуванням риштувань, люльок та інших допоміжних та страхувальних пристроїв.

2.21. Здійснює демонтаж контррейок, контркутників, охоронних кутників та охоронних брусів із застосуванням електроінструменту.

2.22. Виконує одиночну заміну мостових брусів.

2.23. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.

2.24. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.

3. Права

3.1. Ремонтник штучних споруд 4-го розряду має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.

3.2. Ремонтник штучних споруд 4-го розряду має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.

3.3. Ремонтник штучних споруд 4-го розряду має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.

3.4. Ремонтник штучних споруд 4-го розряду має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.

3.5. Ремонтник штучних споруд 4-го розряду має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.

3.6. Ремонтник штучних споруд 4-го розряду має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.

3.7. Ремонтник штучних споруд 4-го розряду має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.

3.8. Ремонтник штучних споруд 4-го розряду має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.

3.9. Ремонтник штучних споруд 4-го розряду має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.

4. Відповідальність

4.1. Ремонтник штучних споруд 4-го розряду несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.

4.2. Ремонтник штучних споруд 4-го розряду несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

4.3. Ремонтник штучних споруд 4-го розряду несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.

4.4. Ремонтник штучних споруд 4-го розряду несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.

4.5. Ремонтник штучних споруд 4-го розряду несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.6. Ремонтник штучних споруд 4-го розряду несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.7. Ремонтник штучних споруд 4-го розряду несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.