Інструкція для посади "Укладальник продуктів консервування 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 9. Виробництво консервів", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України N 277 від 30.12.2000 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.
Завантажити у вигляді DOC файлу MS Word

Передмова

0.1. Документ набирає в чинності з моменту затвердження.

0.2. Розробник документу: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.3. Документ узгоджений: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.4. Періодична перевірка даного документу здійснюється з інтервалом, що не перевищує 3 роки.

1. Загальні положення

1.1. Посада "Укладальник продуктів консервування 2-го розряду" відноситься до категорії "Робітники".

1.2. Кваліфікаційні вимоги - базова або неповна базова загальна середня освіта. Короткострокове виробниче навчання. Без вимог до стажу роботи. 

1.3. Знає та застосовує у діяльності:
      - розміри банок;
      - види продукції, призначеної для консервування;
      - вимоги до її якості і до якості інших компонентів, закладуваних у банки;
      - норми закладання;
      - правила відбирання й закладення продукції;
      - будову ваг і способи зважування;
      - транспортувальний пристрій набивальної машини і правила роботи на ньому;
      - інструкцію для заповнення банок;
      - правила і норми охорони праці виробничої санітарії та протипожежного захисту.

1.4. Укладальник продуктів консервування 2-го розряду призначається на посаду та звільняється з посади наказом по організації (підприємству/організації).

1.5. Укладальник продуктів консервування 2-го розряду підпорядковується безпосередньо _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.6. Укладальник продуктів консервування 2-го розряду керує роботою _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.7. Укладальник продуктів консервування 2-го розряду під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.

2. Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки

2.1. Укладає вручну сирі, солоні, копчені, варені, смажені напівфабрикати з м'яса і м'ясопродуктів, риби, овочів, фруктів, укладає рибу для консервів, укладає гарніри з овочів, крупів, бобових та борошняних виробів, сиропів і приправ у жерстяні й скляні банки різних розмірів з підбиранням порцій напівфабрикатів за розмірами, гатунками та видами і додержанням послідовності укладання різної продукції в банки згідно з технологічною інструкцією.

2.2. Укладає зі зважуванням напівфабрикати, подрібнені в однорідну масу.

2.3. При виробництві консервів з попередньою тепловою обробкою сировини в циліндричних формах - ріже за допомогою спеціального пристрою зварений напівфабрикат на шматки певного розміру, форми й укладає їх у банки.

2.4. Зважує порції й доводить вагу до потрібної за інструкцією.

2.5. Укладає спеції, прянощі, наповнює банки бульйоном, соусом, водою, жиром, маринадом, провадить контрольне зважування наповнених банок.

2.6. Укладає шматки напівфабрикату риби або китового м'яса, які надходять з бункера, на транспортувальний пристрій набивальної машини з відбиранням нестандартних і дефектних шматків.

2.7. Переглядає продукцію для запобігання потраплянню в консерви сторонніх домішок.

2.8. Переносить або транспортує на візках тару, продукцію до робочого місця і наповнені банки на подальші операції.

2.9. Підготовляє обслуговуваний інвентар до роботи.

2.10. Миє і чистить інвентар.

2.11. Додержує правил і норм охорони праці виробничої санітарії та протипожежного захисту.

2.12. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.

2.13. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.

3. Права

3.1. Укладальник продуктів консервування 2-го розряду має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.

3.2. Укладальник продуктів консервування 2-го розряду має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.

3.3. Укладальник продуктів консервування 2-го розряду має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.

3.4. Укладальник продуктів консервування 2-го розряду має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.

3.5. Укладальник продуктів консервування 2-го розряду має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.

3.6. Укладальник продуктів консервування 2-го розряду має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.

3.7. Укладальник продуктів консервування 2-го розряду має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.

3.8. Укладальник продуктів консервування 2-го розряду має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.

3.9. Укладальник продуктів консервування 2-го розряду має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.

4. Відповідальність

4.1. Укладальник продуктів консервування 2-го розряду несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.

4.2. Укладальник продуктів консервування 2-го розряду несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

4.3. Укладальник продуктів консервування 2-го розряду несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.

4.4. Укладальник продуктів консервування 2-го розряду несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.

4.5. Укладальник продуктів консервування 2-го розряду несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.6. Укладальник продуктів консервування 2-го розряду несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.7. Укладальник продуктів консервування 2-го розряду несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.