Інструкція для посади "Укладальник продуктів консервування 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 9. Виробництво консервів", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України N 277 від 30.12.2000 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.
Завантажити у вигляді DOC файлу MS Word

Передмова

0.1. Документ набирає в чинності з моменту затвердження.

0.2. Розробник документу: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.3. Документ узгоджений: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.4. Періодична перевірка даного документу здійснюється з інтервалом, що не перевищує 3 роки.

1. Загальні положення

1.1. Посада "Укладальник продуктів консервування 3-го розряду" відноситься до категорії "Робітники".

1.2. Кваліфікаційні вимоги - повна або базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією укладальника продуктів консервування 2 розряду не менше 1 року. 

1.3. Знає та застосовує у діяльності:
      - вимоги до якості закладуваної в банки продукції;
      - правила підбирання напівфабрикатів;
      - правила рядкового, фасонного та інших видів складного укладання;
      - правила зважування;
      - будову набивальної машини, способи її експлуатації й усунення дрібних дефектів;
      - правила і норми охорони праці виробничої санітарії та протипожежного захисту.

1.4. Укладальник продуктів консервування 3-го розряду призначається на посаду та звільняється з посади наказом по організації (підприємству/організації).

1.5. Укладальник продуктів консервування 3-го розряду підпорядковується безпосередньо _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.6. Укладальник продуктів консервування 3-го розряду керує роботою _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.7. Укладальник продуктів консервування 3-го розряду під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.

2. Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки

2.1. Проводить фігурне й рядкове укладання вручну сардин, шпротів, крабового м'яса, кільки, корюшки та іншої дрібної риби, язиків, сосисок, фрикадельок, овочів та інших поштучних напівфабрикатів, нарізаного скибочками сала, бекону, язика, овочів та інших напівфабрикатів, шинки і птиці (тушок, четвертинок) у металеві і скляні банки з підбиранням напівфабрикатів за розмірами і видом.

2.2. Зважує напівфабрикати і готову продукцію, закладає спеції, прянощі, бульйони, приправи та інші компоненти в банки.

2.3. При виробництві пастеризованих консервів - укладає м'ясосировину (без кісток) у форму, пресує продукцію в формі, підпресовує після варіння, виймає з форми після охолодження, обрізує, зачищає і укладає у фігурні банки з доведенням маси продукції до необхідної за інструкцією або в дрібну металеву тару.

2.4. При виробництві консервів із суцільних тушок птиці - провадить спеціальне (перед бланшуванням) формування тушок для надання товарного вигляду і зручного укладання в банки.

2.5. Укладає рибу на набивальній машині.

2.6. Регулює дозування солі, набиває в банки напівфабрикат, усуває дрібні несправності в роботі устаткування.

2.7. Додержує правил і норм охорони праці виробничої санітарії та протипожежного захисту.

2.8. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.

2.9. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.

3. Права

3.1. Укладальник продуктів консервування 3-го розряду має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.

3.2. Укладальник продуктів консервування 3-го розряду має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.

3.3. Укладальник продуктів консервування 3-го розряду має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.

3.4. Укладальник продуктів консервування 3-го розряду має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.

3.5. Укладальник продуктів консервування 3-го розряду має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.

3.6. Укладальник продуктів консервування 3-го розряду має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.

3.7. Укладальник продуктів консервування 3-го розряду має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.

3.8. Укладальник продуктів консервування 3-го розряду має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.

3.9. Укладальник продуктів консервування 3-го розряду має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.

4. Відповідальність

4.1. Укладальник продуктів консервування 3-го розряду несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.

4.2. Укладальник продуктів консервування 3-го розряду несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

4.3. Укладальник продуктів консервування 3-го розряду несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.

4.4. Укладальник продуктів консервування 3-го розряду несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.

4.5. Укладальник продуктів консервування 3-го розряду несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.6. Укладальник продуктів консервування 3-го розряду несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.7. Укладальник продуктів консервування 3-го розряду несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.