Інструкція для посади "Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.
Завантажити у вигляді DOC файлу MS Word

Передмова

0.1. Документ набирає в чинності з моменту затвердження.

0.2. Розробник документу: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.3. Документ узгоджений: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.4. Періодична перевірка даного документу здійснюється з інтервалом, що не перевищує 3 роки.

1. Загальні положення

1.1. Посада "Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів 3-го розряду" відноситься до категорії "Робітники".

1.2. Кваліфікаційні вимоги - повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів 2 розряду - не менше 1 року. 

1.3. Знає та застосовує у діяльності:
      - будову дорожньо-будівельних машин, тракторів, причіпних механізмів, призначення та взаємодію основних вузлів та деталей;
      - технологічну послідовність основних вузлів і деталей;
      - технологічну послідовність розбирання, ремонту та складання машин і причіпних механізмів;
      - методи виявлення та способи усунення дефектів в роботі машин і окремих агрегатів;
      - сорти масел, які застосовує для змащування вузлів машин;
      - будову універсальних та спеціальних пристроїв і середньої складності контрольно-вимірювального інструменту;
      - допуски і посадки, квалітети (класи точності) та параметри шорсткості (класи чистоти оброблення);
      - електротехнічні матеріали та правила зрощування, паяння та ізолювання проводів.

1.4. Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів 3-го розряду призначається на посаду та звільняється з посади наказом по організації (підприємству/організації).

1.5. Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів 3-го розряду підпорядковується безпосередньо _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.6. Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів 3-го розряду керує роботою _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.7. Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів 3-го розряду під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.

2. Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки

2.1. Ремонтує, складає та регулює вузли і агрегати середньої складності з заміною окремих частин і деталей.

2.2. Визначає та усуває несправності в роботі вузлів, механізмів, агрегатів та приладів під час технічного огляду і обслуговування дорожньо-будівельних машин і тракторів.

2.3. Розбирає та готує до ремонту найбільш відповідальні та складні агрегати, вузли та електроустаткування.

2.4. З'єднує та паяє проводи, ізолює їх та заміняє пошкоджені ділянки.

2.5. Виконує загальне складання дорожньо-будівельних машин та тракторів середньої складності на колісному ходу.

2.6. Виконує слюсарне оброблення вузлів і деталей за 11 - 12-м квалітетами (4 - 5-м класами точності) з застосуванням універсальних пристроїв.

2.7. Виконує більш складні роботи з ремонту дорожньо-будівельних машин, тракторів та причіпних механізмів до них під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації.

2.8. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.

2.9. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.

3. Права

3.1. Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів 3-го розряду має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.

3.2. Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів 3-го розряду має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.

3.3. Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів 3-го розряду має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.

3.4. Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів 3-го розряду має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.

3.5. Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів 3-го розряду має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.

3.6. Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів 3-го розряду має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.

3.7. Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів 3-го розряду має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.

3.8. Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів 3-го розряду має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.

3.9. Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів 3-го розряду має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.

4. Відповідальність

4.1. Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів 3-го розряду несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.

4.2. Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів 3-го розряду несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

4.3. Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів 3-го розряду несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.

4.4. Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів 3-го розряду несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.

4.5. Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів 3-го розряду несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.6. Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів 3-го розряду несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.7. Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів 3-го розряду несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.

5. Приклади робіт

5.1. Автогрейдери, крани автомобільні та крани самохідні на пневмоколісному ходу - розбирання на вузли та деталі.

5.2. Вентилятори, насоси водяні і масляні двигунів - ремонт та складання.

5.3. Двигуни, коробки зміни передач, мости задні - розбирання та підготовка до ремонту.

5.4. Замки запалювання - ремонт, складання, регулювання.

5.5. Клапани - притирання.

5.6. Колеса ведучі та ведені, гусениці і ланцюги, ролики підтримувальні та опорні, тяги кермові, колодки гальмівні та стрічки - ремонт та складання.

5.7. Лебідки, мости передні, бортові передачі, механізми підйому та відвалу, рейки винесення відвалу, балансири, гальма - ремонт, складання та установлення.

5.8. Трубопроводи - ремонт та усунення несправностей.