* *
Інструкція для посади "Професіонал з управління активами", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 71. Фінанси, кредит, страхування та пенсійне забезпечення. (З урахуванням додатків затвердженних: постановою правління Ощадбанку України 29.04.1999 р., постановою правління ВАТ "Ощадбанк" у серпні 2005 р., рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 28.07.2004 р. N 323, президентом Спілки податкових консультантів України 11.02.2004 р., рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 18.03.2002 р. N 7)", що затверджен Міністерством праці та соціальної політики України 23.10.1998 р.
Статус документа - 'діючий'.
Завантажити у вигляді DOC файлу MS Word

Передмова до посадової інструкції

0.1. Документ набирає в чинності з моменту затвердження.

0.2. Розробник документу: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.3. Документ узгоджений: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.4. Періодична перевірка даного документу здійснюється з інтервалом, що не перевищує 3 роки.

1. Загальні положення

1.1. Посада "Професіонал з управління активами" відноситься до категорії "Професіонали".

1.2. Кваліфікаційні вимоги - провідний професіонал з управління активами: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за професією професіонала з управління активами I категорії: для магістра - не менше 1 року, спеціаліста - не менше 2 років. Наявність кваліфікаційного посвідчення з питань фондового ринку відповідної спеціалізації. Професіонал з управління активами I категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст): для магістра - без вимог до стажу роботи, спеціаліста - стаж роботи за професією професіонала з управління активами II категорії - не менше 2 років. Наявність кваліфікаційного посвідчення з питань фондового ринку відповідної спеціалізації. Професіонал з управління активами II категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст). Стаж роботи за професією професіонала з управління активами - не менше 1 року. Наявність кваліфікаційного посвідчення з питань фондового ринку відповідної спеціалізації. Професіонал з управління активами: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст). Без вимог до стажу роботи. Наявність кваліфікаційного посвідчення з питань фондового ринку відповідної спеціалізації. 

1.3. Знає та застосовує у діяльності:
      - закони та нормативно-правові акти України, що регулюють професійну діяльність на ринку цінних паперів та регулюють питання здійснення фінансового моніторингу професійними учасниками ринку цінних паперів;
      - нормативно-методичні документи, які регламентують діяльність з управління активами;
      - технологію та організацію роботи з управління активами;
      - мікроекономіку, макроекономіку, основи технічного аналізу цінних паперів, менеджменту, маркетингу інформатики та комп'ютерної техніки;
      - основи професійної етики та соціальної психології, організації праці та управління, правила та норми охорони праці.

1.4. Професіонал з управління активами призначається на посаду та звільняється з посади наказом по організації (підприємству/організації).

1.5. Професіонал з управління активами підпорядковується безпосередньо _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.6. Професіонал з управління активами керує роботою _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.7. Професіонал з управління активами під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.

2. Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки

2.1. Управляє активами інститутів спільного інвестування та недержавних пенсійних фондів.

2.2. Проводить розрахунки ризиків при здійсненні інвестування, формує інвестиційний портфель з метою отримання максимального доходу за мінімально можливих ризиків, враховуючи умови, зазначені в договорі про управління активами, кон'юнктуру ринку цінних паперів, ризик вибору контрагента та інші фактори ризику.

2.3. Аналізує інформацію щодо курсів цінних паперів та приймає оперативні рішення щодо ризикових цінних паперів, які перебувають у портфелі фонду.

2.4. Забезпечує режим конфіденційності щодо планування інвестиційної діяльності фонду.

2.5. Здійснює, як суб'єкт первинного фінансового моніторингу, внутрішній моніторинг з виявленням фінансових операцій, що підлягають обов'язковому фінансовому моніторингу, та інших операцій, що можуть бути пов'язані з легалізацією (відмиванням) доходів.

2.6. Розробляє правила проведення фінансового моніторингу та програми його здійснення з урахуванням вимог чинного законодавства, яке регулює питання запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом.

2.7. Сприяє працівникам уповноваженого органу виконавчої влади з питань фінансового моніторингу в проведенні аналізу фінансових операцій, що підлягають обов'язковому фінансовому моніторингу.

2.8. Визначає вартість чистих активів інституту спільного інвестування, забезпечує надання звітності про результати діяльності інституту спільного інвестування, забезпечує публікацію інформації про діяльність інвестиційних фондів.

2.9. Організовує рекламну кампанію інвестиційного фонду.

2.10. Розробляє пропозиції щодо інвестиційної політики фонду.

2.11. Представляє інтереси інвестиційного фонду в стосунках з органами державної влади, юридичними та фізичними особами (резидентами та нерезидентами України), міжнародними та громадськими організаціями.

2.12. Представляє інтереси інвестиційного фонду в акціонерних товариствах, акціями яких володіє фонд.

2.13. Готує проекти інформаційних повідомлень про випуск цінних паперів інституту спільного інвестування.

2.14. Розробляє (для пайового інвестиційного фонду) та подає на реєстрацію до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регламент та проспект емісії цінних паперів інституту спільного інвестування та змін до них.

2.15. Організовує розміщення та викуп розміщених цінних паперів інституту спільного інвестування відповідно до регламенту фонду та проспекту емісії.

2.16. Здійснює ведення реєстру власників іменних цінних паперів інституту спільного інвестування відповідно до нормативно-правових актів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

2.17. Здійснює розрахунок вартості чистих активів недержавного пенсійного фонду.

2.18. Надає довідки про вартість чистих активів до ради пенсійного фонду, до адміністратора пенсійного фонду, до державних органів.

2.19. Надає раді пенсійного фонду звіти щодо операцій за рахунок активів пенсійного фонду, переліку та розміру витрат фонду, здійснених та запланованих інвестицій фонду, розміру отриманого прибутку (зазнаних збитків) та інших питань, що характеризують фінансово-майновий стан пенсійного фонду.

2.20. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.

2.21. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.

3. Права

3.1. Професіонал з управління активами має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.

3.2. Професіонал з управління активами має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.

3.3. Професіонал з управління активами має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.

3.4. Професіонал з управління активами має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.

3.5. Професіонал з управління активами має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.

3.6. Професіонал з управління активами має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.

3.7. Професіонал з управління активами має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.

3.8. Професіонал з управління активами має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.

3.9. Професіонал з управління активами має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.

4. Відповідальність

4.1. Професіонал з управління активами несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.

4.2. Професіонал з управління активами несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

4.3. Професіонал з управління активами несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.

4.4. Професіонал з управління активами несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.

4.5. Професіонал з управління активами несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.6. Професіонал з управління активами несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.7. Професіонал з управління активами несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.