Інструкція для посади "Ремонтник штучних споруд 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.
Завантажити у вигляді DOC файлу MS Word

Передмова

0.1. Документ набирає в чинності з моменту затвердження.

0.2. Розробник документу: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.3. Документ узгоджений: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.4. Періодична перевірка даного документу здійснюється з інтервалом, що не перевищує 3 роки.

1. Загальні положення

1.1. Посада "Ремонтник штучних споруд 2-го розряду" відноситься до категорії "Робітники".

1.2. Кваліфікаційні вимоги - базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи. 

1.3. Знає та застосовує у діяльності:
      - назви і призначення частин і елементів конструкцій штучних споруд;
      - будову ручного інструменту;
      - способи очищання металевих, бетонних, залізобетонних, дерев'яних і кам'яних поверхонь;
      - способи виконання слюсарних, клепальних, теслярських і бетонних робіт, розмічання, виправляння і різання арматурної сталі;
      - способи виконання робіт за допомогою ручного інструменту і пристроїв;
      - прийоми подавання та ущільнення бетонної суміші;
      - правила підготування поверхонь під фарбування;
      - способи обробляння лісоматеріалів вручну;
      - правила переміщення і складування вантажів;
      - правила охорони праці і виробничої санітарії у разі виконання робіт з реконструкції і капітального ремонту штучних споруд.

1.4. Ремонтник штучних споруд 2-го розряду призначається на посаду та звільняється з посади наказом по організації (підприємству/організації).

1.5. Ремонтник штучних споруд 2-го розряду підпорядковується безпосередньо _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.6. Ремонтник штучних споруд 2-го розряду керує роботою _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.7. Ремонтник штучних споруд 2-го розряду під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.

2. Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки

2.1. Ремонтує та утримує в технічно справному стані металеві, дерев'яні, кам'яні, бетонні і залізобетонні мости, шляхопроводи, віадуки, акведуки, естакади, лотки та інші штучні споруди.

2.2. Виконує слюсарні, клепальні, теслярські та бетонні роботи.

2.3. Очищає штучні споруди від грязі, сміття, іржі, снігу та льоду.

2.4. Заправляє переносні горни.

2.5. Нагріває заклепки.

2.6. Розмотує, виправляє і ріже арматурну сталь.

2.7. Готує поверхні штучних споруд під фарбування.

2.8. Обробляє лісоматеріали вручну.

2.9. Змащує шарніри і катки.

2.10. Планує і зачищає поверхні "на око".

2.11. Розпушує, ущільнює, перекидає грунт ручним інструментом горизонтально і вертикально, прибирає його, застосовуючи носилки і тачки.

2.12. Розламує пошкоджені асфальтові покриття.

2.13. Закриває і відкриває отвори малих мостів і труб.

2.14. Обколює намерзлий лід в тунелі.

2.15. Відбиває відшарований торкрет і бетон в обробці стін тунеля вручну.

2.16. Видаляє сольові підмоклі місця і напливи в тунелі.

2.17. Висушує заболочені місця і відводить воду за межі можливого її надходження в обробку тунелю.

2.18. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.

2.19. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.

3. Права

3.1. Ремонтник штучних споруд 2-го розряду має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.

3.2. Ремонтник штучних споруд 2-го розряду має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.

3.3. Ремонтник штучних споруд 2-го розряду має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.

3.4. Ремонтник штучних споруд 2-го розряду має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.

3.5. Ремонтник штучних споруд 2-го розряду має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.

3.6. Ремонтник штучних споруд 2-го розряду має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.

3.7. Ремонтник штучних споруд 2-го розряду має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.

3.8. Ремонтник штучних споруд 2-го розряду має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.

3.9. Ремонтник штучних споруд 2-го розряду має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.

4. Відповідальність

4.1. Ремонтник штучних споруд 2-го розряду несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.

4.2. Ремонтник штучних споруд 2-го розряду несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

4.3. Ремонтник штучних споруд 2-го розряду несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.

4.4. Ремонтник штучних споруд 2-го розряду несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.

4.5. Ремонтник штучних споруд 2-го розряду несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.6. Ремонтник штучних споруд 2-го розряду несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.7. Ремонтник штучних споруд 2-го розряду несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.