* *
Інструкція для посади "Механік", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.
Завантажити у вигляді DOC файлу MS Word

Передмова до посадової інструкції

0.1. Документ набирає в чинності з моменту затвердження.

0.2. Розробник документу: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.3. Документ узгоджений: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.4. Періодична перевірка даного документу здійснюється з інтервалом, що не перевищує 3 роки.

1. Загальні положення

1.1. Посада "Механік" відноситься до категорії "Фахівці".

1.2. Кваліфікаційні вимоги - повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) без вимог до стажу роботи. 

1.3. Знає та застосовує у діяльності:
      - накази, інструкції та інші настановчі й нормативні матеріали органів вищого рівня і керівництва шахти (розрізу);
      - технічні характеристики, конструктивні особливості, призначення і режими робіт гірничошахтового обладнання, машин і механізмів, засобів автоматизації та правила їхньої технічної експлуатації;
      - методи планування, організацію і технологію ремонтних робіт, правила приймання обладнання після ремонту і здавання в ремонт, порядок складання дефектних відомостей та іншої технічної документації;
      - основи технології гірничого виробництва;
      - основи економіки, організацію виробництва та праці;
      - основи трудового законодавства;
      - правила й норми охорони праці, промислової санітарії та протипожежного захисту.

1.4. Механік призначається на посаду та звільняється з посади наказом по організації (підприємству/організації).

1.5. Механік підпорядковується безпосередньо _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.6. Механік керує роботою _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.7. Механік під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.

2. Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки

2.1. Забезпечує роботу механізованих комплексів; вибійного обладнання; ефективну експлуатацію стаціонарного обладнання на шахті, засобів автоматизації - приладів, апаратів, пристроїв, їх обслуговування та своєчасний ремонт; експлуатацію екскаваторного парку, допоміжного та бурового обладнання на розрізах; зберігання резервного неустановленого обладнання.

2.2. Складає: графіки планово-запобіжних ремонтів, технічних оглядів, ревізій, наладок і випробувань шахтового обладнання, екскаваторів, бурового та допоміжного обладнання; замовлення на ремонт вузлів і деталей; заявки на необхідні запасні частини, інструмент, матеріали та пальне; документи на списання морально застарілого і спрацьованого обладнання.

2.3. Розробляє: заходи щодо запобігання аварій і травматизму та організовує їх впровадження; пропозиції щодо поліпшення використання обладнання; норми витрат запасних частин і матеріалів на гірничошахтове обладнання.

2.4. Організовує: планові огляди обладнання: монтаж і налагодження засобів автоматизації; комплектацію вузлів і деталей механізованих комплексів та іншого вибійного обладнання для своєчасного введення в експлуатацію лав і вибоїв, правильну та ефективну експлуатацію пиловловлювальних установок, капітальний ремонт засобів автоматизації.

2.5. Бере участь: у складанні планів матеріально-технічного постачання; у розробленні планів механізації та автоматизації виробничих процесів, трудомістких ручних робіт; у прийманні робіт від підрядних ремонтних і налагоджувальних, організацій (бригад); у розслідуванні аварій механізованих комплексів, вибійного, стаціонарного та іншого обладнання; у випробуваннях і впровадженнях нових машин і механізмів, нової техніки та технології; в розгляді та впровадженні раціоналізаторських пропозицій; у підготовці документів на списання засобів автоматизації та радіоізотопних приладів; у розробленні та здійсненні заходів щодо поліпшення очищення шкідливих викидів у атмосферу, в розгляді проектів з реконструкції об'єктів.

2.6. Контролює: терміни та якість виконання ремонтних і монтажних робіт; своєчасне і комплектне постачання нового обладнання; розподілення і витрачання запасних частин на дільницях; видавання нарядів та дотримання правил безпеки, правильність списання обладнання та його повторне використання.

2.7. Проводить інструктаж і технічне навчання працівників обслуговуваного і ремонтного персоналу щодо експлуатації обладнання і безпечних методів ведення робіт, організовує періодичну перевірку їхніх знань правил безпеки.

2.8. Веде установлену документацію, звітність.

2.9. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.

2.10. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.

3. Права

3.1. Механік має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.

3.2. Механік має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.

3.3. Механік має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.

3.4. Механік має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.

3.5. Механік має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.

3.6. Механік має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.

3.7. Механік має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.

3.8. Механік має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.

3.9. Механік має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.

4. Відповідальність

4.1. Механік несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.

4.2. Механік несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

4.3. Механік несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.

4.4. Механік несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.

4.5. Механік несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.6. Механік несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.7. Механік несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.