* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Сортувальник 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Короткострокове виробниче навчання. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: зовнішні ознаки, що відрізняють корисну копалину рід пустих порід; основні властивості, сорти та марки корисної копалини; зовнішні ознаки різних сортів продукції; допустиму величину кусків корисної копалини; правила укладання в штабелі та на транспортні засоби; вимоги Державного стандарту до корисної копалини, правила її здавання, приймання та оформлення документації; розміщення бункерів з сортами корисної копалини; принцип роботи грохотів, сортувалок, транспортерів, елеваторів, систему змащування їх; місця встановлення пускових пристроїв; установлену сигналізацію; правила зважування гірських порід та ведення обліку.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Проводить сортування корисної копалини, сировини, напівфабрикатів, готової продукції, відходів виробництва за зовнішніми ознаками вручну; вибирання пустої породи й сторонніх предметів з корисної копалини та кусків товарної продукції з породи; оброблення матеріалів за сортами; вантаження відібраної породи, корисної копалини та інших матеріалів, що сортуються, у транспортні засоби; прибирання породи з перекиданням і спусканням у бункери та люки; дробіння негабаритних кусків. Виконує обслуговування сортувалок, бункерів готової продукції та транспортерів під бункерами. Бере участь в обслуговуванні грохотів, живильників. Виконує роботи, пов'язані з перечищенням і підсортуванням корисної копалини, заповненням та очищенням бункерів готової продукції. Спостерігає за рівномірним живленням транспортерів. Здійснює приймання, здавання та зважування відсортованих матеріалів, укладання в штабелі або на транспортні засоби; бракування вагонів з корисною копалиною через недовантаження або засміченість пустої породи; перевірку шаблоном повноти завантаження; вносить оправки на недовантаження за прийнятою шкалою. Веде облік прийнятої корисної копалини та її засміченості.