Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Забійник на відбійних молотках 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією гірника очисного вибою 5 розряду не менше 2 років.

Знає та застосовує у діяльності: властивості бокових порід та структуру пласта: кліваж, тріщинуватість, віджимання вугілля, наявність породних прошарків та несправжньої покрівлі, наявність твердих вкраплень, схильність до раптових викидів та гірничих ударів; будову та правила експлуатації відбійних молотків, вугільних пилок, неполадки, що зустрічаються в їх роботі, та способи їх усунення; способи виймання вугілля; види і способи кріплення вибою; паспорт кріплення та керування покрівлею; заходи щодо боротьби з раптовими викидами вугілля й газу на безпечних пластах.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує виймання вугілля відбійним молотком в очисних вибоях та під час проведення гезенків, печей, прорубів, штреків на пластах крутого й крутопохилого падіння; улаштування перекриттів та помостів; підбій, нарізування "кутків" відбійним молотком або вугільною пилкою. Проводить кріплення вибою згідно з паспортом кріплення; продування та приєднання шланга до відбійного молоткам відбивання породи, розбивання великих шматків вугілля й породи, пропускання вугілля і породи в межах робочого місця; заміну пік та різців, гнучких шлангів. Виявляє та усуває неполадки в роботі відбійного молотка, вугільної пилки.