Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Грохотник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип дії та правила експлуатації грохотів, сит, двигунів, живильників, транспортерів, аспіраційних систем; технологію грохочення; технічні умови, стандарти та допустимі відхилення від стандартів; найвигідніші режими грохочення та розсівання; фізико-механічні властивості продукту; схеми автоматизації та сигналізації; призначення засобів виміру та їхні показання; способи кріплення та зміни сит; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес мокрого та сухого грохочення (розсівання) матеріалу на грохотах (ситах) продуктивністю до 100 куб.м/г. Спостерігає за роботою грохотів, сит та іншого обладнання в зоні обслуговування, рівномірним надходженням та розподіленням матеріалу на грохоти, сита, живильники, конвеєри, за проходженням підгратного й надгратного матеріалу в наступну апаратуру. Видаляє сторонні предмети. Здійснює контроль за якістю грохочення. Регулює роботу грохотів, сит, живильників та подання води при мокрому грохоченні. Проводить відбір проб для аналізу, розбивання великих кусків злежаної та змерзлої маси, чищення і змащування частин обслуговуваного обладнання, що труться. Виконує встановлення, чищення і зміну сит та колосників. Виявляє та усуває неполадки в роботі обслуговуваного обладнання, бере участь у його ремонті.