* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів
Інструкція для посади "Машиніст з навивання канатів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 44. Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України N 28 від 18.01.2002 р.. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста з навивання канатів 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, кінематичні схеми, конструкцію та принцип роботи машин та підйомних механізмів, що обслуговуються; конструкції усіх пасм, що виготовляються, та металевих канатів, які звиваються на машинах; технічні вимоги до якості пасм та канатів; правила підбирання шестерень та плашок; будову, призначення та умови використання контрольно-вимірювальних приладів для вимірювання діаметрів пасм, сердечника і канатів; розміри барабанів залежно від довжини та діаметра канату, що виготовляється; системи звивання та методи підрахунку кроку, діаметру пасм або канату; методику настройки деформатора та рихтувального пристрою; правила підкручування пасм під час виготовлення канатів одностороннього звивання та підкручування сердечників під час виготовлення закритих канатів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє на пасмозвивальних та канатозвивальних машинах кошикового і сигарного типів дротове пасмо і металеві канати усіх видів та конструкцій. Заправляє машини за допомогою підйомних механізмів. Установлює та заміняє бобіни, шпулі і котушки з намотаним дротом або пасмами. Установлює бунти конопляного, капронового сердечника у стояки з протягуванням його в порожнистий вал машини. Підбирає, установлює плашки та заміняє шестерні залежно від кроку звивання пасма або канату, згідно з технологічною інструкцією. Регулює обмежувачі намотки пасма або канату під час складання. Замінює приймальний барабан або рознімальник. Стежить за відповідністю діаметрів, правильним звиванням пасм та канатів. Править дріт на пасмозвивальних машинах. Спаює кінці дроту. Регулює гальма шпуль. Настроює деформатор та рихтувальний пристрій на задані діаметри. Стежить за натягом дроту та пасм. Настроює лічильник метражного обліку під час виготовлення пасм та канатів. Ріже пасма та канати.

Спеціалізація
На 6-шпульних машинах з діаметром шпуль понад 500 мм та діаметром дроту понад 0,8 мм; на 12-шпульних машинах з діаметром дроту понад 0,9 мм та з діаметром шпуль понад 250 мм до 500 мм та діаметром дроту понад 0,9 мм; на 18-шпульних машинах діаметром шпуль понад 150 мм до 300 мм та діаметром дроту понад 1,0 мм; на 24-, 30- та 36-шпульних машинах з діаметром шпуль до 300 мм.