Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Машиніст очищувальних машин 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією машиніста очищувальних машин 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: властивості сировини та її питому вагу, параметри процесу розділення і концентрації продукту; схему комунікацій; розміщення і правила користування запірною і регулюючою арматурою; будову і правила експлуатації устаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес сепарування рідини, емульсії на надцентрифугах трубчастих або тарілчасто-рідинних та центрифугах з програмним керуванням. Рівномірно подає і відводить продукт на сепаратори: відкритим потоком, напівзакритим (відкрите надходження і відведення під тиском) або герметичним. Підігріває продукт. Регулює параметри режиму сепарування.