Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Заготівник льоду 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: правила заготівлі льоду в льодогенераторах і способи наморожування; будову і принцип роботи льодогенератора; розміщення і правила користування контрольно-вимірювальними приладами, запірною і регулюючою арматурою; види і властивості ізоляційних матеріалів для укриття льоду; способи ізоляції і укриття льоду.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Заготовляє штучний лід у льодогенераторах і способом наморожування. Заливає форми водою, установлює їх у льодогенератори і тримає в них до утворення льоду. Виймає форми із льодогенератора, спускає їх у бак для підтавання, звільнює форми від блоків льоду. Зважує блоки і укладає в льодосховище. Реєструє процес у журналі. Чистить, змащує і ремонтує устаткування. Під час виконання робіт із заготівлі льоду способом наморожування - очищує площадки від снігу. Подає і наливає воду за допомогою механічних пристроїв на площадки наморожування до утворення шарів льоду. Розбиває лід на куски. Будує нахил для стоку воли. Контролює технічний стан ізоляційного шару, відводи талої води і температуру в льодосховищі.