Категорія - Робітники |  Галузь - Коксохімічне виробництво
Інструкція для посади "Дверевий 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 19. Коксохімічне виробництво", що затверджен наказом міністерства промислової політики України 18.01.2002 N 28. Погоджений міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2002 року.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією дверевого 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес коксування в камерах коксових батарей та на пекококсових установках; правила знімання та установлення дверей; способи ущільнення дверей та лючків; будову, принцип роботи та правила експлуатації коксових батарей і пекококсових установок; графік видавання коксу; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Стежить за відкриванням та закриванням дверей камер коксування на коксових батареях і пекококсових установках. Контролює правильність установлення дверезнімальної лебідки, дверей та механізму відгвинчування ригельних болтів. Очищає двері та армуючі рами від смоли та графіту. Прибирає кінці. Ущільнює двері та планірні лючки. Усуває нещільність прилягання ножів до рам. Підтягує стопорні болти, замінює косинці, болти, кронштейни та ригельні гайки. Змащує ригельні болти. На шамотних печах - подає та установлює направляючі щити, готує двері для знімання, очищає двері та рами від глини та графіту. Закріплює установлені двері. Контролює спорожнення підпланірного бункера коксовиштовхувача. Прибирає площадку, що обслуговується. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується, бере участь в його ремонті.