Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Складальник лужних акумуляторів та батарей 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією складальника лужних акумуляторів та батарей 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: принцип дії та правила керування допоміжним устаткуванням і слюсарно-складальними пристроями; призначення та правила застосування контрольно-вимірювальних інструментів і приладів; основи знань про допуски та посадки; послідовність виконання складальних робіт; конструкцію, призначення та принцип дії вузлів акумуляторів, елементів і батарей, які складає; прийомі виконання слюсарно-складальних і паяльних робіт на конвеєрі та індивідуальних робочих місцях; визначення якості вузлів, які складає, за зовнішніми ознаками та порядок виправлення дефектів у цих вузлах.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує операції середньої складності зі складання вузлів та блоків акумуляторів і елементів у процесі складання акумуляторів та елементів різних типів. Виконує нескладне складання батарей за схемою; комплексне складання блоків тягових акумуляторів, веде процес герметизації. Основні способи та заходи щодо виконання слюсарно-складальних робіт під час ведення поопераційного складання акумуляторів, елементів та батарей.

Приклади робіт
Батареї акумуляторні - поопераційне складання. Блоки вагою до 7 кг - запресовування в посудини вручну. Блоки малогабаритних акумуляторів з кількістю електродів до п'яти - комплектування та перше складання. Виводи - приварювання. Наконечники та штепсельні рознімання - паяння. Палички ебонітові ізоляційні - встановлення в блоки.