Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Калібрувальник котушок електроприладів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією калібрувальника котушок електроприладів 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила користування контрольно-вимірювальними приладами середньої складності будову електропаяльника та правила користування ним, типи обмоток, системи допусків, схеми вимірювання електричних величин, підналагодження вимірювальних установок.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Калібрує подвійні котушки за опором згідно з заданими допусками: з обмоткою із манганінового дроту понад 3 Ом; з обмоткою із мідного, нікелевого, платинового дроту від 100 до 500 Ом. Складає схему одинарного мосту для перевірки опору котушок. Визначає потрібну кількість дроту для калібрування за опором. Паяє виводи. Виміряє опір за допомогою контрольно-вимірювальних приладів. Визначає температурний коефіцієнт. Визначає середню вагу платани та норми витрат платини на один елемент.

Приклади робіт
Котушки опору манганінові - підганяння. Термоперетворювачі мідні та нікелеві класу C - підганяння за допусками.