Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Електромонтажник-схемник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтажника-схемника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: найменування та призначення пускорегулювальної апаратури; призначення та правила застосування контрольно-вимірювальних приладів та установок, які застосовує під час монтажу; монтажний інструмент, пристрої та різне устаткування для паяння, відпалу, свердлення та інших робіт; основи електротехніки та електромеханіки в межах роботи, яку виконує.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує монтаж та в'яже електросхеми середньої складності за кресленнями, ескізами та зразками. Закріпляє змонтовані схеми скобами. Складає з'єднувальні шини для паяння та паяє їх. Виготовляє шарнірні переходи груп провідників на двері та кришки шаф. Виконує монтаж силового ланцюга у розподільних секціях з вільним допуском до місця встановлення. Комутує магнітні станції, щитки керування, агрегати та прилади.

Приклади робіт
Блоки розрядних пристроїв бензоелектричних агрегатів - електромонтаж. Генератори - електромонтаж з блоком апаратури. Контактори змінного струму - встановлення. Контактори інгітронні - підводка електромонтажу та підключення за всіма елементами. Машини пральні - повний електромонтаж. Панелі контактні - встановлення, підключення та випробування. Пульти керування машин для зварювання - монтаж, установлення та продзвонювання схеми. Труби діаметром до двох дюймів - прокладання за схемою. Установки конденсаторні низьковольтні першого габариту - повний електромонтаж. Шаблони для в'язання джгутів - виготовлення.