* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво лаку та фарб
Інструкція для посади "Апаратник одержання лаків та емалей на полімеризаційних смолах 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 28. Виробництво лаку та фарб", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.12.2006 р. N 485. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника одержання лаків та емалей на полімеризаційних смолах 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес одержання великого асортименту продукції; схему комунікацій та запірної арматури; принцип роботи та правила користування контрольно-вимірювальними приладами; правила регулювання процесу за показаннями контрольно-вимірювальних приладів; правила підготовки устаткування під час переходу на виробництво інших марок продукції; правила підготовки устаткування до ремонту, приймання його з ремонту; правила пуску та зупинки устаткування; фільтрувальні тканини; органолептичні відмінності компонентів, які застосовуються.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес одержання нітроцелюлозних і терпено-колоксилінових лаків з одночасним керівництвом апаратниками нижчої кваліфікації або веде технологічний процес одержання леткосмоляних лаків, емалей та ґрунтів на полімеризаційних смолах (перхлорвінілові, вініфлексові, ефірцелюлозні тощо) під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Виконує точне дозування та завантажує в апарати сировину. Регулює температурний режим за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Стежить за процесом. У випадках, що передбачені регламентом - фільтрує, центрифугує. Обслуговує реактори, змішувачі, збірники, відстійники, вимірники, лічильники, комунікації та інше устаткування. Готує устаткування до ремонту.