* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Сигналіст 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією сигналіста 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила і норми з охорони праці, технічно-розпорядчий акт та технологічний процес роботи станції в частині, яка стосується його роботи; принцип роботи гальмових пристроїв і правила їх експлуатації, будову гальмових башмаків та правила користування ними, розташування стрілкових переводів та ізолюючих дільниць; основні знання про будову централізованих стрілок та правила переведення їх курбелем; поїзні сигнали і порядок позначення ними хвоста поїзда; переносні, ручні та звукові сигнали, сигнальні знаки; схеми загородження сигналами та сигнальними знаками місць проведення колійних робіт і знімних рухомих одиниць; порядок установлення та знімання сигналів, сигнальних знаків та петард; порядок користування переносним телефонним зв'язком або переносними радіостанціями.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Закріплює вагони і поїзди, що стоять на коліях, гальмовими башмаками (гальмовими пристроями) за порядком і нормами, які встановлені технічно-розпорядчим актом станції, вилучає гальмові башмаки - у разі огородження поїздів установленими сигналами з виконанням маневрових робіт на станціях магістрального залізничного транспорту. Подає звукові і видимі сигнали під час приймання, відправлення, пропускання поїздів та здійсненні маневрових робіт. Здійснює облік наявності на робочому місці гальмових башмаків і контролює їх справність. Перевіряє зайнятість колії, переводить курбелем централізовані стрілки, перевіряє правильність приготування маршруту у разі приймання, відправлення та пропускання поїздів в умовах порушення роботи пристроїв сигналізації, централізації та блокування. Навішує та знімає сигнали для позначення хвоста поїзда. Установлює та охороняє переносні сигнали та петарди, встановлює сигнальні знаки, які загороджують місце проведення колійних робіт. Стежить за поїздами, які перебувають у русі і своєчасно подає звукові та видимі сигнали керівникові колійних робіт. Знімає сигнали загороджень та петард з дозволу керівника колійних робіт.