Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Контролер автоматичних пропускних пунктів метрополітену 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Короткострокове виробниче навчання або інструктаж. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип дії і правила експлуатації, способи виявлення та усунення неполадок у роботі автоматичних перепускних пунктів; види різних поїзних документів, які дають право проїзду по метрополітену, правила користування метрополітеном.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує автоматичні пропускні пункти з пасажиропотоком до 50 тис. чол. за добу. Контролює справність роботи жетоноприймальників, світлових табло, стулок автоматичних пропускних пунктів. Контролює виконання пасажирами правил користування метрополітенами. Контролює проїзні документи пасажирів, що проходять через пропускний пункт. Забезпечує повноту оплати провозу багажу та безперебійного і безпечного проходу пасажирів. Викликає слюсаря-електрика для усунення несправностей автоматичних пропускних пунктів. Надає пояснення пасажирам про маршрут прямування по метрополітену.