* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Поїзний електромеханік 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною або спорідненою професією 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: кінематичні, електричні схеми і будову обладнання і установок пасажирських вагонів усіх типів, що обслуговуються; технічні характеристики окремих деталей і вузлів, установок і пристроїв вагонів; правила, технічні вказівки, інструкції заводів-виготовлювачів, допуски і норми спрацювання, які допускаються під час експлуатації та ремонту деталей та вузлів вагонів; будову і конструкцію контрольно-вимірювальних приладів, пристроїв та інструментів, що застосовуються під час обслуговування, ремонту і випробування вузлів пасажирських вагонів, правила користування ними; основи електротехніки і механіки; порядок технічної підготовки вагонів поїзда у рейс; приймання і здавання состава; способи виявлення, запобігання і усунення несправностей у роботі деталей та вузлів вагонів; технологію обслуговування і контролю технічного стану вагонів і їх екіпірування; розміщення пунктів технічного обслуговування та екіпірування вагонів на шляху прямування пасажирського поїзда; розклад руху пасажирських поїздів; інструкції з забезпечення безпеки руху і заходів пожежної безпеки пасажирських поїздів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Проводить технічне обслуговування під час слідування пасажирських поїздів, що складаються з вагонів без електроопалення або кондиціювання повітря. Перевіряє технічний стан, стежить за роботою, виявляє за показаннями приладів дефекти та усуває несправності, що виникають у роботі електрообладнання, системи контролю нагрівання букс з роликовими підшипниками, редукторно-карданних приводів акумуляторних батарей, пристроїв водопостачання і опалення, внутрішньовагонного електричного і холодильного устаткування, мережі електричного освітлення, генераторів, перетворювачів струму, випрямлячів, компресорів, конденсаторів, сигналізаторів наливу води, приладів обігріву, міжвагонних електричних з'єднань, хвостових сигнальних і посадочних ліхтарів, антени радіопункту, вентиляційних установок, апаратури внутрішньопоїзного телефонного зв'язку, радіозв'язку і радіомовної мережі у вагонах усіх типів, що обслуговуються. Перевіряє якість і обсяги ремонтних робіт, що виконуються за заявками поїзного електромеханіка у пунктах формування та обороту пасажирських поїздів. Веде встановлену документацію. Інструктує працівників поїзної бригади з технічного обслуговування установок, які ними експлуатуються, та устаткування пасажирських вагонів, та приймає рішення і діє в аварійній ситуації. Ремонтує електрообладнання вагонів на шляху прямування.