Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Електромонтер контактної мережі 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову окремих елементів контактної мережі, принцип роботи та умови застосування такелажних пристроїв і механізмів; марки та перерізи проводів, тросів та дроту; типи опор; основні заходи обережності під час роботи на контактній мережі і високовольтних лініях; правила перебування на залізничних коліях; основи електротехніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює демонтаж і монтаж контактної мережі трамвайних і тролейбусних ліній з використанням електричного та пневматичного інструменту, такелажних пристроїв та механізмів при знятій напрузі під керівництвом електромонтера більш високої кваліфікації. Виконує роботи на висоті при знятій напрузі і подалі від частин, які знаходяться під напругою. Бере участь у виправленні опор. Розбирає і фарбує арматуру, конструкції та опори на лінії. Копає котловани під опори. Переключає роз'єднувачі з ручним дистанційним та дистанційним керуванням.