Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розповсюдження кіно- і відеофільмів
Інструкція для посади "Механік з обслуговування звукової техніки 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 82. Виробництво та розповсюдження кіно- і відеофільмів", що затверджен наказом Міністерства культури і мистецтв України 25.10.2004 N729. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією механіка з обслуговування звукової техніки 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи електроакустики; будову комплексу звукового обладнання (включно з ревербераторами та іншими приладами спецефектів); будову звукового каналу відеомагнітофона; принципові схеми звукового обладнання, зв'язків; комутацію всіх можливих зовнішніх джерел звуку; будову і технічні можливості вимірювальних приладів, що застосовуються під час вимірів у звукотехнічному комплексі; кінознімальну оптику для правильного розташування мікрофонів по кадру; режими роботи пересувних електростанцій, генераторів і перетворювачів; правила трудового розпорядку; правила охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує звукозаписуюче обладнання під час зйомок широкоформатних і широкоекранних стереофонічних фільмів із застосуванням 5 - 10 мікрофонів зі складним панорамуванням під час зйомки великих масових сцен. Обслуговує мікрофони під час запису оркестрів великого складу. Усуває недоліки в роботі звукової апаратури. Здійснює профілактичний догляд і ремонтує звукову і допоміжну техніку. Підготовлює до роботи і обслуговує стереофонічну апаратуру запису і перезапису з регулюванням підсилювальних пристроїв по контрольних тест-фільмах. Самостійно виконує роботи з обслуговування пересувної і звукозаписуючої апаратури з проведенням профілактичних ремонтів в експедиціях.