Категорія - Технічні службовці |  Галузь - Виробництво та розповсюдження кіно- і відеофільмів
Інструкція для посади "Фільмоперевіряльник II категорія", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 82. Виробництво та розповсюдження кіно- і відеофільмів", що затверджен наказом Міністерства культури і мистецтв України 25.10.2004 N729. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією фільмоперевіряльника III категорії - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технічні умови на фільмокопії; правила технічної експлуатації фільмокопій; методи звіряння фільмокопій з монтажними аркушами; техніку підклеювання перфораційних доріжок; будову, принцип дії та правила експлуатації столу для звукоперевірки та ультразвукової машини.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Визначає технічний стан нових 70-мм, 35-мм широкоформатних, широкоекранних і стереоскопічних фільмокопій окремо по кожній частині на підставі перевірки стану поверхні плівки, перфорації, метражу, кількості і якості склейок, синхронності, геометричних розмірів, густини зображення і фонограми. Контролює відповідність ракордів діючим нормативно-технічним вимогам. Визначає технічний стан фільмокопій після реставрації і тих, що перебувають в експлуатації. Установлює технічні категорії кожної частини фільмокопії. Підклеює, за необхідності, перфораційні доріжки фільмокопій, що перебувають в експлуатації. Чистить фільмокопії на ультразвуковій машині.