Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Машиніст поточної лінії формування хлібних виробів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес формування та вистоювання тіста на потоковій лінії формування хлібних виробів; будову та правила експлуатації обслуговуваного устаткування лінії; стандарти на продукцію, яка випускається; методи органолептичної оцінки якості тіста; вимоги до якості та консистенції тіста, маси та форми виробів; вплив якості тіста на масу виробів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес формування хлібних паличок, соломки та інших хлібних виробів на потоковій лінії. Спостерігає за подаванням тіста від тістомісильних машин до тістообробного агрегата з додержанням чіткого інтервалу заповнення бункера тістом. Контролює безперервність та товщину тістової стрічки, переміщає тісто між формувальними та прокатними валами. Регулює подавання тіста у формувальні вали, швидкість пружинного транспортера. Спостерігає за роботою різального вузла на задану довжину тістових заготовок. Укладає джгути на піддони. Вибраковує нестандартні заготовки. Спостерігає та контролює правильне введення піддонів у формувальну машину, правильне завантажування піддонів в автоматичну вистоювальну шафу, температурний режим у вистоювальній шафі. Пускає та зупиняє лінію. Виявляє та усуває несправності в роботі обслуговуваного устаткування.