Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво консервів
Інструкція для посади "Оператор автоматизованої лінії варіння томатопродуктів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 9. Виробництво консервів", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України N 277 від 30.12.2000 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і правила експлуатації машин, апаратів, контрольно-вимірювальних приладів та засобів автоматики лінії; технологічний процес і режим варіння томатопродуктів; параметри роботи випарних установок; якісні показники готових томатопродуктів; правила користування хімічними засобами для чищення і миття устаткування; правила і норми охорони праці виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес варіння томатопродуктів на автоматизованій лінії з пульта керування або вручну в разі виходу з ладу регуляторів. Забезпечує рівномірне, своєчасне і повне завантаження та розвантаження вакуум-апаратів. Уварює томатну масу до встановленої густини, яка визначається за допомогою рефрактометра. Стежить за роботою всіх машин, апаратів і контрольно-вимірювальних та регулювальних приладів лінії. Чистить і миє устаткування. Усуває дрібні несправності в роботі устаткування лінії і бере участь у його ремонті. Додержує правил і норм охорони праці виробничої санітарії та протипожежного захисту.