Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво парфумерної продукції та косметичних засобів
Інструкція для посади "Апаратник приготування косметичних засобів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 26. Виробництво парфумерної продукції та косметичних засобів", що затверджен Державним комітетом України з харчової промисловості 01.01.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію та режими виробництва косметичних засобів; асортимент і відмітні ознаки виготовлюваної продукції: за зовнішнім виглядом, кольором та запахом; принцип роботи та правила експлуатації машин, агрегатів, допоміжного устаткування і контрольно-вимірювальних приладів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес приготування пудри, зубних порошків, сухих духів та інших косметичних засобів на агрегатах, машинах та установках або веде технологічний процес приготування косметичних засобів на потокових лініях під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Регулює послідовність проходження маси через агрегати. Веде контроль за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та результатами аналізів за додержанням технологічних режимів виробництва: температури, ступеня подрібнення, змішування та за додержанням режиму роботи вентиляторів високого і низького тиску, просіювачів, шнекових живильників, циклонів, дозаторів та аерокамер, амплітуди коливання корпуса вібромлину. Завантажує і регулює, згідно з технологічним режимом, подавання маси в агрегати та дозувальні пристрої. Регулює наповнення бункерів фасувальних автоматів. Визначає втрати напору в перерізі трубопроводів. Зважує напівфабрикати та готову продукцію. Керує роботою основного та допоміжного устаткування. Приймає і відповідає за зберігання сировини, запашників, барвників та інших матеріалів.