Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Випробувач-формувальник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією випробувача-формувальника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: принцип дії та правила керування устаткуванням, яке обслуговує; будову та розташування формувальних груп; методи сушіння; основні властивості кислот та лугів; ознаки придатності електродів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес формування, випробування, тренування електродів товщиною понад 2,2 мм, свинцевих і акумуляторів масою до 1 кг, простих лужних акумуляторів та елементів. З'єднує електроди у формувальні групи та закладає їх у ванни. Виконує автоматичну подачу електроліту. Визначає закінчення процесу формування та якість електродів за зовнішнім виглядом. Розбирає формувальні групи. Розвішує електроди на визначеній відстані. Сушить їх у тунельних конвеєрних сушилах. Визначає причини дефектів та неправильної роботи зразків, які випробовує. Підбирає та перевіряє необхідні прилади для ведення випробувань.