Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Обмотувальник елементів електричних машин 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією обмотувальника елементів електричних машин 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, правила експлуатації та способи підналагодження верстатів, які обслуговує; можливу густину струму під час нагрівання секцій; будову універсальних та спеціальних пристроїв; кругові та розгорнені схеми з'єднання обмоток; температуру розм'якшення та плавлення компаунду; способи паяння; види припоїв та їх властивості; найменування, маркування та властивості ізолювальних матеріалів; креслення ізоляційних деталей; схеми укладання обмоток на верстаті.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обмотує елементи електричних машин середньої складності. Послідовно формує лобові частини обмоток Установлює міжфазні прокладки. З'єднує кінці обмотки з ізолювальними трубочками. Скручує та паяє місця з'єднань. Ув'язує вивідні кінці та лобові частини обмоток Установлює обмоткотримальні кінці з вивірянням за секцією. З'єднує секції для підігрівання струмом. Закріпляє укладену обмотку та ув'язує секції обмоткотримальними кінцями. Кріпить дистанційні прокладки до лобової частини обмотки. З'єднує обмотки якоря з колекторами. Клинує півники дерев'яними та контактними клинцями.

Приклади робіт
Статори електричних машин для вбудованих двигунів - обмотування проводів з теплостійкою та маслостійкою ізоляцією. Статори електричних машин з напівзакритим пазом, вбудовані в корпус спеціального водозапускального виконання - обмотування проводом зі спеціальною тонкостійкою ізоляцією. Статори машин з напівзакритим пазом - обмотування напівжорсткими секціями. Якорі генераторів та статорів - обмотування проводом.