Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Намотувальник котушок трансформаторів 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією намотувальника котушок трансформаторів 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип керування вертикальними та горизонтальними намотувальними верстатами, кареткою для встановлення барабанів з проводом, механізмом підпресування за віссю, пристроями для фрезерування та ущільнювання проводу в радіальному напрямку; технологію намотування вищенаведених котушок; вимоги до обмоток та деталей; методи контролю якості.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Намотує переплетені котушки, намотує безперервні котушки з підрозділеного проводу, намотує котушки з вмотуванням захисних холостих витків, намотує котушки з транспонованого проводу, намотує гвинтові котушки трансформаторів п'ятого габариту та вище з кількістю ходів три та більше. Намотує блочні обмотки трансформаторів четвертого габариту та вище, намотує регулювальні обмотки з додатковим витком, намотує обмотки парними дисковими котушками з регулювальними відводами, намотує безперервні котушки трансформаторів п'ятого габариту та вище.