Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Пресувальник секцій, котушок та ізоляційних деталей електричних машин і апаратів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією пресувальника секцій, котушок та ізоляційних деталей електричних машин і апаратів 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та правила налагодження багатоблочних пресів та складних пристроїв; будову нагрівальних елементів; методи регулювання тиску та температури; характеристики пресованих матеріалів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Пресує та випікає секції, котушки та деталі з корпусною ізоляцією на багатоблочних пресах. Пресує стрижні гідро- та турбогенераторів на пресах з паро- та електронагріванням.

Приклади робіт
Ізоляція полюсів (кутики, манжети) - пресування. Котушки полюсні гідрогенераторів, компенсаторів та великих синхронних машин - пресування, випікання та калібрування. Клинці та сегменти зі склотканини - пресування. Коробки пазові роторів турбогенераторів - пресування. Манжети для колекторів - виготовлення та пресування. Стрижні компенсаційної обмотки - пресування.