Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Намотувальник котушок та секцій електромашин 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією намотувальника котушок та секцій електромашин 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи верстатів, які обслуговує, призначення та правила застосування спеціальних пристроїв; способи паяння та зварювання кінців проводів; номенклатуру та властивості ізоляційних матеріалів, які використовує для прокладок; основи електротехніки у межах роботи, яку виконує.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Намотує котушки та заготовки секцій простої конфігурації на намотувальних верстатах із застосуванням шаблонів. Намотує у шар полюсні котушки та заготовки секцій (човники) прямокутного перетину. Намотує з прокладанням у лобових частинах міжвиткових прокладок з електрокартону. Нарощує кінці дротів у процесі намотування за допомогою паяння та зварювання.

Приклади робіт
Секції м'які всипні - намотування на складені шаблони. Секції статорні для багатошвидкісних електродвигунів - намотування. Секції статорні (човники) з прямокутної міді - намотування у декілька паралелей.