Категорія - Фахівці |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Старший бортовий радист авіаційного загону", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст) відповідного напряму підготовки. Наявність свідоцтва бортрадиста цивільної авіації I класу. Стаж роботи за професією бортрадиста - не менше 5 років. У разі виконання міжнародних польотів - знання іноземної мови в обсязі, передбаченому програмою спеціальної підготовки.

Знає та застосовує у діяльності: Повітряний кодекс України; накази, постанови, керівництва, інструкції, керівні документи Міністерства транспорту України, Укравіатрансу, авіапідприємства (авіакомпанії), які регламентують роботу з забезпечення радіозв'язку повітряного судна цивільної авіації, положення про відповідну службу; правила визнання робочого часу та часу відпочинку екіпажів повітряного судна цивільної авіації України; основи трудового законодавства; норми охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту; правила технічної експлуатації та експлуатації відповідно до керівництва з льотної експлуатації електро-, радіо- і світлотехнічного устаткування повітряного судна, роботу бортових радіозасобів і засобів двостороннього радіозв'язку, фразеологію радіообміну і правил ведення радіозв'язку.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує роботою бортрадистів загону. Виконує перевірку роботи бортрадистів та екіпажів у виробничих умовах, контролює передпольотну підготовку екіпажів та правильність експлуатації радіообладнання у польоті. Керує підготовкою бортових радистів до самостійної роботи, бере участь у підготовленні екіпажів до дії в особливих умовах польотів. Перевіряє теоретичні знання та практичні навички льотного складу з питання технічної експлуатації радіообладнання перед допуском до самостійних польотів, бере участь в атестуванні льотного складу. Проводить з екіпажами, вивчення регламентів радіосвітлозабезпечення польотів, інструкції з експлуатації бортових радіоустановок. Проводить навчання та тренування екіпажів на вміння визначати та виправляти в польоті несправності в обладнанні зв'язку. Контролює внесення змін в регламенти засобів радіозв'язку та радіосвітлотехнічного забезпечення польотів. Оформлює документацію на допуск бортових радистів до самостійних польотів та періодичних перевірок екіпажів. Своєчасно передає командиру повітряного судна вказівки органів КПР і метеорологічну інформацію.