Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Контролер кабельних виробів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж робота за професією контролера кабельних виробів 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: марки та конструкції силових, низькочастотних кабелів зв'язку, контрольних та телеграфних кабелів; електричні схеми підключення до контрольно-вимірювальних приладів; методи контролю електричних параметрів; призначення та застосування складних контрольно-вимірювальних приладів та спеціальних установок.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Контролює кабельні вироби середньої складності за допомогою контрольно-вимірювальних приладів та спеціальних установок. Механічне та електричне випробування обмотувальних проводів зі скловолокнистою, плівковою та волокнистою ізоляцією, емальпроводів, електровстановлювальних та електронагрівальних виробів, випробування алюмінієвої, мідної катанки та дроту. Виконує вхідний контроль вихідних матеріалів. Здійснює міжопераційний контроль виготовлення кабельних виробів. Веде журнали випробувань та звітності з прийнятої та відбракованої продукції. Оформляє документи на якість продукції.

Приклади робіт
Вироби електронагрівальні та електровстановлювальні (антени телевізійні, паяльники електричні, елементи нагрівальні, подовжувачі тощо) - контроль надійності та працездатності. Дріт круглий мідний та фасонного профілю (прямокутного, секторного, колекторного, шини, стрічки тощо) - вимірювання механічних та електричних характеристик. Емальпроводи діаметром понад 0,05 мм - випробування на еластичність, тепловий удар, стирання ізоляції, пробивну напругу, відносне подовжування та на точкове пошкодження. Кабелі силові, низькочастотні, контрольні та телеграфні - вимірювання електричних параметрів. Катанка алюмінієва та мідна - випробування на механічну міцність, відносне подовжування, розривну міцність та контроль омічного опору. Проводи обмотувальні - механічні та електричні випробування, визначення ступеня міцності підклеювання ізоляції.