Категорія - Робітники |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Мийник літальних апаратів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта або початкова загальна освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією мийника літальних апаратів 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію зовнішнього миття повітряних суден миючими рідинами, також в умовах низьких температур; способи видалення бруду, льоду, масляних плям з обшивки та інших частин повітряних суден; особливості та технологію миття сучасних синтетичних тканин; будову та правила експлуатації спеціального обладнання машини для комплексного миття та прибирання повітряних суден, промислових пилососів, правила поводження з ними; загальні відомості про компонування пасажирських салонів, кабін екіпажу, багажних відсіків, санвузлів; будову та особливості конструкції буфетнокухонного обладнання, а також систем каналізації та водопостачання повітряного судна; особливості прибирання кабін екіпажу і пасажирських салонів, пов'язаних із безпекою та збереженням авіаційної техніки; правила утримування робочого місця на стоянці повітряних суден.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Миє та очищає зовнішню обшивку повітряних суден I-III класу за всіма видами регламентних робіт із застосуванням мийних агрегатів та устаткування. Прибирає та миє всередині повітряні судна із застосуванням спеціальної машини, призначеної для комплексного миття та прибирання повітряних суден I-II класу під час технічного обслуговування за періодичними видами регламентних робіт. Знімає приймачі баків туалетних кімнат на повітряних суднах, що не обладнані централізованою системою зливання та промивання, очищає їх від вмісту.