Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Електромонтажник-схемник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтажника-схемника 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила монтажу простих схем; способи виготовлення м'якого монтажу простих схем з провідників різного перетину та марок; призначення та правила застосування інструменту і пристроїв, які застосовуються під час монтажу; умовні позначення основних вузлів схем; марки та перетини проводів; читання креслень та схем у межах роботи, яку виконує; основи електротехніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Монтує та в'яже прості електросхеми за кресленнями та зразками. Зв'язує групи провідників та ізолює їх, просочує ізоляцію лаком. Виготовляє нескладні шини силового ланцюга за кресленнями або шаблонами та установлює їх на виробі. Укладає монтаж за схемою. Прокладає проводи та групові з'єднання за ескізами.

Приклади робіт
Бензоелектричні агрегати - встановлення та підключення вольтметра, амперметра та частотоміра. Джгути монтажні для апаратури бензоелектричних агрегатів - виготовлення. Кінці монтажних проводів - паяння наконечників та бандажування. Мережа освітлювальна - розмічання під проводку. Турбогенератори - транспозиція провідників обмотки статора. Установки конденсаторні високовольтні - повний електромонтаж. Щитки малогабаритні пускові та освітлювальні - монтаж та укладання провідників.