Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Складальник електровугільного виробництва 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта або початкова загальна освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією складальника електровугільного виробництва 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес складання арматури електрощіток на верстаті; складання вугільних стовпів; типи арматури та її призначення; будову, правила керування та експлуатації верстатів; будову та електричну схему установки; способи встановлення та кріплення інструменту та пристроїв; правила застосування контрольно-вимірювальних інструментів та приладів; читання креслень у межах роботи, яку виконує.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Складає арматуру електрощіток на верстатах різних типів та вугільних стовпів опору на установках постійного струму. Визначає послідовність виконання операції. Підбирає арматуру, розвальцювання відповідного діаметра та профілю, пристрої та вугільні шайби за зовнішнім виглядом. Прикріпляє арматуру до тіла електрощітки різними способами: розвальцьовує на настільно-свердлильних верстатах; запресовує проводи в наконечник на ексцентрикових пресах; припаює проводи та виконує гаряче лудження наконечника Перевіряє якість розвальцювання, запресування та припаювання проводу. Визначає перехідний опір між тілом електрощітки та арматурою. Надягає шайби на прутки. Визначає опір та деформацію вугільного стовпа.