Категорія - Робітники |  Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Озеленювач 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією озеленювача 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основні агротехнічні правила сівби і садіння квіткових і деревно-чагарникових рослин; асортимент садивного матеріалу; правила експлуатації машин, механізмів, які застосовуються під час підготовки ґрунту, садінні та догляду за зеленими насадженнями; правила проведення запилювання і обприскування зелених насаджень; організацію та безпечне ведення робіт під час механічного звалювання, розпилювання та корчування дерев у міських умовах; правила загострювання і правки ручних інструментів; способи приготування земляних сумішей; способи викопування дерев та кущів з оголеною кореневою системою.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує складні роботи із застосуванням машин і механізмів під час оброблення ґрунту, поливання та підживлення зелених насаджень у міських умовах. Відбирає насінники однолітніх квіткових рослин. Вирощує саджанці відсадками від маточних кущів. Прищипує пагони і вирізає гілки в потовщеннях на саджанцях у розсадниках. Заготовляє дерен механічними деренорізками. Викопує комбіновані газони газонокосарками. Готує принади, емульсії, розчини з отрутохімікатів. Проводить профілактичні заходи щодо захисту декоративних рослин. Звалює дерева в міських умовах. Поливає квіткові рослини вручну. Виготовляє глиняні горщики. Оформлює декоративні корзини. Виготовляє корзини для квітів.

Приклади робіт
Бордюри і квітники - підстригання шпалерними ножицями. Ґрунт - оброблення і підготовка його до садіння зелених насаджень механізованим способом, проорювання. Дички - зрізання на шип, вічко. Земля рослинна - приготування сумішей і набивання парників. Квітники з однолітників і багатолітників - улаштування. Квіти і кущі - садіння та пересаджування. Корзини з квітами - складання. Матеріал садивний деревних і чагарникових порід - викопування вручну. Місця садильні - зняття асфальту відбійним пневматичним молотком під час копання ям. Насадження зелені (міські розсадники, сквери, парки, бульвари, парники) - обприскування та обпилювання із застосуванням ранцевої арматури, лікування ран і дупел. Насіння декоративних рослин - протруєння, сівба. Насіння та шишки деревних порід - збирання з автопідйомника, оброблення. Породи вічнозелені, хвойні деревні - живцювання. Прищепа і підщепа - підготовка щеплень і окуліровок, перевірка на приживлюваність, зняття обв'язок. Принади, отрутохімікати, гербіциди - приготування розчинів. Решітки чавунні пристовбурні - встановлення з улаштуванням дерев'яних каркасів. Рослини деревно-чагарникові і квіткові - садіння, поливання, сортове прочищання, пінцирування, розміщення на ділянці згідно з розбивочним кресленням. Рослини чагарникові та дерева - обрізання. Саджанці, сіянці рослин деревно-чагарникових - підрізання коренів у ґрунті, вирощування відсадками. Секатори, сучкорізи, ножі, пилки - гостріння і правка. Стимулятори росту, суміші рослинні, добрива мінеральні та органічні - внесення їх у ґрунт під час садіння. Троянди - вкривання землею з пригинанням і розкривання. Цибулини і бульбоцибулини квіткових рослин - замочування у різних розчинах. Чагарники - рядкова стрижка. Ями і канави - копання ямокопачем для садіння деревних рослин.