Категорія - Робітники |  Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Озеленювач 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією озеленювача 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: особливості вирощування рослин на гідропоніці; правила експлуатації та обслуговування механізмів під час виконання особливо складних робіт під час закладання зелених насаджень і догляду за ними; агротехнічні особливості декоративних рослин; правила оброблення зелених насаджень отрутохімікатами та аерозолями; правила і норми охорони праці та виробничої санітарії у зеленому господарстві; способи пакування, навантаження та розвантаження великомірних дерев; способи художнього формування крон; способи улаштування партерних газонів, килимово-мозаїчних квітників; способи одернування фігурних площ; способи налагодження і регулювання причіпних і навісних знарядь.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує особливо складні роботи, які пов'язані з вирощуванням рослин на гідропоніці, вегетативним їх розмноженням. Навантажує, розвантажує і садить великомірні дерева із застосуванням автокранів. Закладає і формує крони. Виконує художню стрижку декоративних рослин: ручну та із застосуванням механізмів. Улаштовує килимово-мозаїчні квітники, бордюри, партери з нанесенням складного малюнка та створенням рельєфів. Здійснює механізоване оброблення зелених насаджень отрутохімікатами та аерозолями. Доглядає за пам'ятниками та полірованими покриттями. Доглядає за рослинами в міських умовах із застосуванням засобів малої механізації. Налагоджує та регулює роботу причіпних та навісних знарядь.

Приклади робіт
Букети і квіткові корзини - оформлення. Вази - художнє оформлення з добором асортименту квіткових рослин. Газони партерні - сівба газонних трав у двох напрямах з приготуванням суміші газонного насіння за проектною схемою; засипання насіння рослинною сумішшю і коткування. Дерева, кущі живопліт - омолоджування крони, художня стрижка: ручна та з допомогою механічних знарядь. Дерева великомірні - викопування, пакування, навантаження, розвантаження та садіння. Дерева з грудкою землі - установлення автокраном у ями. Малюнки художні - нанесення на сплановану поверхню. Насіння квіткових рослин - збирання та оброблення. Омела - вирізування на деревах із автомашин. Поверхня - одеренування контурне та фігурне. Рослини - окуліровка та щеплення. Троянди - обрізання. Цибулини квіткові - препарування.